Süs Havuz ve Fıskiye Su Tesisatı

Günlük yaşantımızda güzel yapılar ve mimariler oldukça dikkatimizi çeker. Süs havuzlar ve fıskiyelerde bu estetik görüntünün önemli bir parçasıdır. Süs havuzu ve fıskiye su tesisatı bir çok mimariyi süslemektedir.

süs havuzu ve fıskiye su tesisatı

 

Süs Havuz ve Fıskiye Su Tesisatı

Süs havuz ve fıskiye su tesisatı görsel nedenlerle yapılarak sadece süs amaçlı kullanılmaktadır. Çeşitli kombinasyonlarla yapılan bu sistemler bir çok kamuya açık alanda kendini göstermektedir. Parklarda, bahçelerde, işyerlerinin bahçesi veya girişinde , hastane bahçelerinde, binaların bulunduğu sitelerin bahçesinde ve oteller gibi sayabileceğimiz bir çok alanda karşımıza çıkarlar. Zaman zaman ışıkla görsel zenginlik katılması da söz konusu olan bi sistem ticaret amaçlı kurumlarda dikkat çekmek ve itibar kazanmak amacıyla da yaptırılabilir.

 

Süs havuzları evlere, villa ve yalılara, bahçeli evlere, parklara ve meydanlara da yapılmaktadır. Bunların dışında su sesiyle çalışanlarını dinlendirmek, bir anlam kazandırmak, farklı bir hava oluşturmak için çalışma ofislerine süs havuzları yapılmaktadır. Hastanelerde de yine aynı şekilde hastaların pencereden baktığında yada bahçe ziyaretlerinde psikolojik anlamda desteklemek amacıyla kullanılmaktadır.

 

Süs havuzlarının aynı zamanda şehir meydanlarında ışıklandırma ile yapıldığı görülür. Bu sistem görselliği zenginleştirmek amacıyla yapılır. Havuzlara ışıklandırma sisteminin yapılması için suyun içine aynı zamanda bir elektrik sistemi de yapılmalıdır. Su ve elektriğin birleşmesi büyük bir risk olarak görülse de bu sistem de profesyonelce yapılmış bir tesisatta tehlike azaltılır. Su ve ışığın birleşmesi sayesinde görsel bir şov sağlanmaktadır.

 

Fıskiye ise park ve bahçe gibi alanlarda hem sulama ihtiyacını karşılarken hemde dekor amaçlıda kullanılabilir. Temiz su tesisatından çekilen dayanıklı borularla fıskiye dediğimiz püskürtme sistemi oluşturulur. Belediyelerin parklarda vazgeçilmezi olan bu sistem özel sektörde de şirket bahçelerinde ve site bahçelerinde de kullanılmaktadır. Su Tesisatı Arıza Tespit yazımızdan merak ettiklerinize ulaşabilrsiniz.